Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca w Szkole Podstawowej w Ujściu świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny. Tego dnia znanego również w kręgach uczniowskich jako dzień samorządności Pan Dyrektor Marek Kamiński symbolicznie wręczając klucz Przewodniczącej samorządu Lenie Sówce przekazał władzę w ręce uczniów.Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował zabawy i konkursy. Uczniowie zjedli przygotowane samodzielnie wiosenne kanapki oraz wykonali Marzannę, którą zwykło się uznawać za symbol zimy jej pożegnanie ma przywołać nadejście wiosny. W konkursie na najciekawszą Marzannę I miejsce zajęła klasa 8a, II miejsce klasa 5a i III miejsce klasa 6a. Podczas wiosennego pokazu mody uczniowie prezentowali swoje przebrania I miejsce zajął Michał Zbaracki, II miejsce Michalina Rylska i III Scooby Doo na czele z Martą Sarapuk.

W konkursie Mam Talent uczniowie prezentowali swoje talenty wokalne, taneczne, aktorskie i sportowe. Zwycięzca tego konkursu został Ivan Kaminskyi  grający na akordeonie, II miejsce zdobył Oskar Kacała za żonglowanie piłką i III  Noemi Wylegała za grę na gitarze.
Zwieńczeniem tego pięknego i pełnego wrażeń dnia było wręczenie przez Pana Dyrektora dyplomów i  nagród ufundowanych przez Radę Rodziców.